Koncert Niepodległości

Koncert Niepodległości to przełomowe spojrzenie na polską pieśń patriotyczną. Całość prezentowana jest w niezwykłej oprawie w Hali B Muzeum Powstania Warszawskiego, w industrialnej przestrzeni starej elektrowni oraz w cieniu zawieszonego nad głowami publiczności, legendarnego amerykańskiego bombowca z II wojny światowej B-24 Liberator.

Ta niesamowita sceneria jest tłem do corocznego już Koncertu, prezentującego kanony polskiej pieśni patriotycznej, odtworzonej we współczesnych aranżacjach z szacunkiem dla dziedzictwa kulturowego i z zachowaniem polskiej harmonii. Interpretacje te są atrakcyjne zarówno dla współczesnego polskiego odbiorcy (w tym młodego pokolenia), jak i oderwanych od naszej historii i tradycji obcokrajowców.

Muzyka stanowiąca tło do pieśni patriotycznych, zarówno tych znanych jak i zupełnie zapomnianych, jest swoistym połączeniem stylów  od harmonii pierwowzorów, muzyki etnicznej i symfonicznej, po współczesne brzmienie aranżacji jazzowych.  W 2013 roku Koncert Niepodległości obchodzić będzie swoje 5-cio lecie.  Zapraszam na jubileuszową edycję!

Share Button

Leave a Comment/Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *