Koncert Niepodległości w Warszawie 11/11/2009

11 listopada 2009, godz. 20:00

Muzeum Powstania Warszawskiego

Koncert Niepodległości będzie przełomem w spojrzeniu na polską pieśń patriotyczną. Całość zaprezentowana zostanie w niezwykłej oprawie.Premiera koncertu odbędzie się bowiem w Muzeum Powstania Warszawskiego – w industrialnej przestrzeni starej elektrowni oraz ?w cieniu? zawieszonego nad głowami publiczności, legendarnego amerykańskiego bombowca z II wojny światowej B-24 Liberator.
Ta niesamowita sceneria będzie tłem do Koncertu, prezentującego kanony polskiej pieśni patriotycznej, odtworzonej we współczesnych aranżacjach z szacunkiem dla dziedzictwa kulturowego i z zachowaniem polskiej harmonii. Interpretacje te będą atrakcyjne zarówno dla współczesnego polskiego odbiorcy (w tym młodego pokolenia), jak i oderwanych od naszej historii i tradycji obcokrajowców.
Muzyka stanowiąca tło do pieśni patriotycznych, zarówno tych znanych jak i zupełnie zapomnianych, będzie swoistym połączeniem stylów ? od harmonii pierwowzorów, muzyki etnicznej i symfonicznej, po współczesne brzmienie aranżacji jazzowych.

Wystąpią:

Ola Turkiewicz – wokal Marek Bałata – wokal

Grzech Piotrowski – saksofon

i Alchemik Orchestra

Chór Dziecięcy III ADH „Szachraj”

Prowadzenie Koncertu:

Maciej Kozłowski

Współpraca reżyserska:

Maria Dłużewska

Światło:

Łukasz Starek

Dźwięk:

Grzegorz Łabczyński

Share Button